Content
Nawozy
Doglebowe nawozy azotowe z siarką

Podstawowe informacje
Pulgran S 36 (+21) to nawóz azotowo-siarkowy, który może być wykorzystywany do nawożenia wszystkich roślin uprawnych. Nawóz zaleca się stosować wiosną do przedsiewnego nawożenia roślin jarych, tj. kukurydzy, słonecznika, zbóż jarych, oraz pogłównego nawożenia roślin ozimych, w tym rzepaku ozimego i zbóż ozimych. Nawóz może być stosowany w uprawie roślin okopowych, bobowatych, pastewnych, a także na użytkach zielonych, w uprawie warzyw oraz sadownictwie.
Pulgran S 36 (+21) to:
• Wysoka koncentracja azotu
• Stały i równomierny dostęp roślin do azotu – azot amidowy w glebie ulega stopniowym przemianom do formy amonowej i formy azotanowej
• Obecność siarki w formie siarczanowej, bezpośrednio dostępnej dla roślin
Właściwości i skład Pulgranu S 36 (+21)
PFC 1(C)(I)(a)(i): Prosty stały nieorganiczny nawóz makroskładnikowy
Formuła nawozu: N (S) 36 (+21) / 36 (+8,4)
Granulometria: Pastylki. 90% produktu posiada pastylki o wymiarach 3,0-5,0 mm.
Gęstość nasypowa: 0,7-0,8 kg/dm3
Azot N całkowity: 36%
Azot N amonowy: 6%
Azot N amidowy: 30%
Trójtlenek siarki SO3 rozpuszczalny w wodzie: 21% (8,4% S)
Składniki produktu
CMC 1 – Mocznik (CAS 57-13-6)
CMC 11 – Siarczan amonu (CAS 7783-20-2)
Korzyści ze stosowania
• Zwiększenie i poprawa jakości plonu
• Większa odporność roślin na choroby i szkodniki
• Doskonałe zaopatrzenie roślin w azot
• Wysoka efektywność nawożenia
• Optymalne zaopatrzenie roślin w azot i siarkę
Przeznaczenie i stosowanie Pulgranu S 36 (+21)
Pulgran S 36 (+21) to nawóz do zastosowania przedsiewnego i pogłównego.
Orientacyjne dawki nawozu Pulgran S 36 (+21) w kg/ha
Roślina | Dawka | |
---|---|---|
Zboża ozime | 150-250 | |
Zboża jare | 150-250 | |
Rzepak ozimy | jesień | 100-120 |
wiosna | 200-300 | |
Kukurydza | 200-350 | |
Burak cukrowy | 100-200 | |
Ziemniak (zbiór w pełnej dojrzałości fizjologicznej) | 150-250 | |
Warzywa kapustne | 200-300 | |
Użytki zielone na glebach mineralnych (łąki i pastwiska) | 100-200 |
Wysokość dawki i termin aplikacji nawozu należy ustalić w oparciu o: zapotrzebowanie roślin na azot i siarkę (pobranie jednostkowe x zakładany plon roślin z ha), kondycję roślin, właściwości gleby. Dawkę azotu uzupełnić, np. nawozem Pulan Macro, Zaksan 33,5.
Podpowiadamy jak stosować Pulgran S 36 (+21) pod:
kukurydza, słonecznik, rzepak ozimy, pszenica ozima, pszenica jara
Informacje uzupełniające
Pakowanie, transport i przechowywanie
Pulgran S 36 (+21) jest oferowany w workach polietylenowych z nadrukiem o masie 25 kg i w elastycznych kontenerach typu big-bag o masie 500 kg.
Pulgran S 36 (+21) należy przewozić środkami transportu zabezpieczając produkt przed działaniem wody, opadów atmosferycznych, bezpośrednim nasłonecznieniem i uszkodzeniem opakowania. Produkt nie jest klasyfikowany, tzn. nie jest uważany za materiał niebezpieczny zgodnie z Pomarańczową Księgą ONZ i międzynarodowymi kodami transportowymi, np. RID (kolej), ADR (transport drogowy) i IMDG (transport morski).
Przechowywanie worków 25 kg::
Przechowywanie kontenerów typu big-bag 500 kg:
Środki ostrożności i zagrożenia
• Nie jeść i nie pić podczas stosowania produktu.
• Unikać zanieczyszczania skóry i oczu. Nie wdychać pyłu.
• Stosować odpowiednie rękawice ochronne.
Nawóz zawiera mocznik, który może uwalniać amoniak i wpływać na jakość powietrza. W zależności od miejscowych warunków należy wprowadzić odpowiednie środki zaradcze.
Pobierz pliki
Ekspert nawozy.eu
Masz pytanie dotyczące nawozów lub nawożenia? Szukasz porady?
nawozy.eu polecają
charakterystyka ogólna, wymagania glebowe i pokarmowe, wybór nawozu, pogoda, notowania

Warto zadbać o prawidłowe przechowanie słomy
doradca nawozy.euSłoma to plon uboczny z roślin uprawianych na nasiona/ziarno. Jej plon zależy głównie od gatunku rośliny uprawnej, warunków pogodowych, a także od agrotechniki.

Irański eksport cytrusów osiągnął 150 tys. ton
Według wysokiego urzędnika z Ministerstwa Rolnictwa kraju, Iran wyeksportował 150 tys. ton owoców cytrusowych o wartości 57 mln USD w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy bieżącego sezonu.


