Porady ekspertów

najświeższe informacje i wiadomosci z rynku rolnego

NEWSY

Dotacje i dopłaty

Nawet 900 tys. zł na „Modernizację gospodarstw rolnych”. Do 28 lipca będą przyjmowane wnioski

Z dniem 29 czerwca 2017 r. ruszyło przyjmowanie wniosków w ramach pomocy na operację typu „Modernizacja gospodarstw rolnych”, która finansowana jest z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. Wnioski można składać do 28 lipca bieżącego roku osobiście w oddziałach Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) lub za pośrednictwem poczty polskiej, czy też osoby upoważnionej.

Dotacje i dopłaty

Od 5 lipca można składać wnioski na "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

W terminie od 5 lipca do 3 sierpnia 2017 r., osoby zainteresowane otrzymaniem środków finansowych w ramach programu "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój", będą mogły składać wnioski w Oddziałach Regionalnych Agencji i Restrukturyzacji Rolnictwa. Jest to projekt finansowany z budżetu PROW 2014-2020.

Dotacje i dopłaty

Będą przyznawane premie na zalesienia w ramach PROW 2014-2020

Rolnicy będący właścicielami gruntów, zarówno ornych jak i innych, mogą ubiegać się o przyznanie dofinansowania w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Inwestycja ta zawarta jest w działaniu 8. dotyczącym rozwoju obszarów leśnych i poprawy żywotności lasów. Wsparcie przyznawane będzie właścicielom gruntów, których ziemie widnieją w ewidencji gruntów i budynków jako ziemie orne, sady lub grunty z sukcesją naturalną.

Dotacje i dopłaty

Ruszyło przyjmowanie wniosków o wsparcie dla rolników z terenów objętych ASF

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) rozpoczęła przyjmowanie wniosków o przyznanie pomocy finansowej dla rolników z terenów objętych afrykańskim pomorem świń (ASF). Właściciele gospodarstw rolnych z tych obszarów mogą ubiegać się o dwa rodzaje pomocy: na „Restrukturyzację małych gospodarstw” i „Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich". Wnioski w oddziałach ARiMR przyjmowane są od 29 czerwca do 28 lipca 2017 r.

Dotacje i dopłaty

nawozy.eu polecają

charakterystyka ogólna, wymagania glebowe i pokarmowe, wybór nawozu, pogoda, notowania

 
Nawozy wieloskładnikowe

POLIFOSKA® Petroplon
NPK(MgS) 5-10-30-(3-9) z borem (B) 0,1
Kukurydza
czwartek, 20 Lipiec 2017
-1,6%
867
na targowiskach
Nawożenie upraw

Jęczmień jary
W warunkach dobrych gleb żytnich daje wyższy i o lepszej wartości paszowej plon jak żyto
Harmonogramy nawożenia

Ziemniak