Content

Porady ekspertów

Informacje, Dotacje i dopłaty

Dopłaty do kwalifikowanego materiału siewnego - nabór wniosków od 25 maja

Data2020-02-09 Ilość wyświetleń1763 wyświetleń
dodaj
do ulubionych
usuń
z ulubionych
Nabór wniosków od 25 maja do 25 czerwca 2020 r.
Nabór wniosków od 25 maja do 25 czerwca 2020 r.

W związku z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 9 stycznia 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie terminów składania wniosków o przyznanie dopłaty do zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany oraz terminu i sposobu wypłaty tej dopłaty (Dz. U. poz. 46), wnioski o przyznanie dopłaty będzie można składać w biurach powiatowym ARiMR w terminie od 25 maja do dnia 25 czerwca 2020 r.

Dlaczego warto stosować kwalifikowany materiał siewny?

Kwalifikowany materiał siewny zapewnia wysokie plony oraz dobrą jakość zarówno pod względem czystości jak i zdolności kiełkowania. Materiał siewny jest wyrównany, dzięki czemu łatwiej uzyskać równomierność wysiewu oraz oczekiwaną obsadę roślin. Nasiona są profesjonalnie zaprawione, dlatego też mamy pewność, że rośliny będą dobrze chronione w początkowej fazie wzrostu. Badania nad stosowaniem kwalifikowanego materiału siewnego dowodzą, że w wyniku jego stosowania można uzyskać plony zbóż wyższe od kilku do nawet kilkunastu procent.

Producenci rolni powinni docenić również korzyści płynące ze stosowania kwalifikowanego materiału siewnego, biorąc pod uwagę obowiązujące obecnie zasady integrowanej ochrony roślin. Pozwala to bowiem spełnić jeden z bardzo ważnych obowiązków prawnych, mających na celu ograniczenie chemizacji produkcji roślinnej.

 
Warto pamiętać, że zakup materiału siewnego od podmiotów posiadających uprawnienia daje gwarancję spełnienia warunków przy ubieganiu się o dopłaty w ramach programu de minimis w rolnictwie.
 


Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Nie był pomocny
Był średnio pomocny
Był pomocny
Był bardzo pomocny

Tagi

Ekspert nawozy.eu

Masz pytanie dotyczące nawozów lub nawożenia? Szukasz porady?


*pola wymagane
doradca nawozy.eu

doradca nawozy.eu


Zapytaj eksperta

NEWSY

Dotacje i dopłaty

Już niedługo nabór wniosków PROW 2014-2020

Nabór wniosków w ramach płatności na rzecz rolników kwalifikujących się do systemu dla małych gospodarstw, którzy trwale przekazali swoje gospodarstwo innemu rolnikowi będzie miał miejsce w okresie od 28 września do 27 października bieżącego roku, a w okresie od 15 października do 13 listopada tego roku będzie można składać wnioski na pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich.

Dotacje i dopłaty

Trwa nabór wniosków na pomoc dla rolników przekazujących swoje gospodarstwa

Z dniem 28 września 2018 r. rolnicy mogą ubiegać się o wsparcie w obrębie poddziałania 6.5 "Płatności na rzecz rolników kwalifikujących się do systemu dla małych gospodarstw, którzy trwale przekazali swoje gospodarstwo innemu rolnikowi". Nabór wniosków potrwa do 27 października br.

Dotacje i dopłaty

Rozpoczęła się wypłata zaliczek na poczet dopłat

W tym tygodniu rozpoczęły się wypłaty zaliczek na poczet bezpośrednich dopłat w wysokości 70%, a także pełną kwotę płatności obszarowych.

Dotacje i dopłaty

Dłuższy termin wnioskowania o dopłaty tylko w wyjątkowych sytuacjach

Terminy ostateczne składanych wniosków o dotacje jest ustalany przez państwa członkowskie, przy czym nie może to być później niż 15 maja każdego roku.

Dotacje i dopłaty

nawozy.eu polecają

charakterystyka ogólna, wymagania glebowe i pokarmowe, wybór nawozu, pogoda, notowania

upload/newsy/5566/fruit-1431890-1280_nmedium.jpg

Hiszpańscy plantatorzy cytrusów zwracają uwagę na pozostałości pestycydów w tureckich cytrynach

Komisja Europejska (KE), za pośrednictwem unijnego systemu wczesnego ostrzegania o żywności (RASSF), poinformowała, że w ciągu 2 miesięcy 2021 r. w 10 przesyłkach cytryn z Turcji znaleziono pozostałości pestycydów chloropiryfos, prochloraz i chloropiryfos metylu.

Owoce
upload/nawozenie/15/zyto_medium.jpg
Nawożenie upraw

Żyto
Wytrzymuje mrozy do -25ºC bez okrywy śnieżnej
Puńsk
sobota, 4 Grudzień 2021
-1°C
-2°C
min
0°C
max
0