Content

Porady ekspertów

Dotacje i dopłaty, Z kraju

Dopłaty do materiału siewnego

Data2013-06-17 Ilość wyświetleń1149 wyświetleń
dodaj
do ulubionych
usuń
z ulubionych

Dopłata do 1 ha obsianego pszenicą wynosi 100 zł.
Dopłata do 1 ha obsianego pszenicą wynosi 100 zł.

Do 25 czerwca 2013 roku można składać wnioski o dopłatę z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany. Dopłaty udzielane są do powierzchni gruntów ornych, które zostały obsiane lub obsadzone materiałem siewnym zbóż ozimych i jarych, roślin strączkowych, mieszanek zbożowych i pastewnych oraz ziemniaka. Materiał musiał zostać zakupiony i wykorzystany między 15 lipca 2012 roku a 15 czerwca 2013 roku.

Dopłaty do 1 ha obsianego zbożami lub mieszankami wynoszą 100 zł, roślinami strączkowymi 160 zł, a obsadzonego ziemniakami 500 zł. Wniosek o przyznanie dopłaty należy złożyć osobiście lub przesłać pocztą (przesyłką rejestrowaną) do terenowego oddziału Agencji Rynku Rolnego właściwego ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę producenta rolnego.

Dopłaty do materiału siewnego przyznawane są producentowi rolnemu w ramach pomocy de minimis. Pomoc ta w ciągu trzech lat podatkowych, czyli w roku złożenia wniosku i w ciągu dwóch lat poprzedzających, nie może być przyznana w kwocie większej od 7500 euro. Jeśli pomoc miałaby przekroczyć tę kwotę, zostanie ona przyznana tylko w wysokości do 7500 euro.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Nie był pomocny
Był średnio pomocny
Był pomocny
Był bardzo pomocny

Tagi

Ekspert nawozy.eu

Masz pytanie dotyczące nawozów lub nawożenia? Szukasz porady?


*pola wymagane
doradca nawozy.eu

doradca nawozy.eu


Zapytaj eksperta

NEWSY

Dotacje i dopłaty

Rozpoczęła się wypłata zaliczek na poczet dopłat

W tym tygodniu rozpoczęły się wypłaty zaliczek na poczet bezpośrednich dopłat w wysokości 70%, a także pełną kwotę płatności obszarowych.

Dotacje i dopłaty

Trwa nabór wniosków na pomoc dla rolników przekazujących swoje gospodarstwa

Z dniem 28 września 2018 r. rolnicy mogą ubiegać się o wsparcie w obrębie poddziałania 6.5 "Płatności na rzecz rolników kwalifikujących się do systemu dla małych gospodarstw, którzy trwale przekazali swoje gospodarstwo innemu rolnikowi". Nabór wniosków potrwa do 27 października br.

Dotacje i dopłaty

Dłuższy termin wnioskowania o dopłaty tylko w wyjątkowych sytuacjach

Terminy ostateczne składanych wniosków o dotacje jest ustalany przez państwa członkowskie, przy czym nie może to być później niż 15 maja każdego roku.

Dotacje i dopłaty

Już niedługo nabór wniosków PROW 2014-2020

Nabór wniosków w ramach płatności na rzecz rolników kwalifikujących się do systemu dla małych gospodarstw, którzy trwale przekazali swoje gospodarstwo innemu rolnikowi będzie miał miejsce w okresie od 28 września do 27 października bieżącego roku, a w okresie od 15 października do 13 listopada tego roku będzie można składać wnioski na pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich.

Dotacje i dopłaty

nawozy.eu polecają

charakterystyka ogólna, wymagania glebowe i pokarmowe, wybór nawozu, pogoda, notowania

upload/newsy/5561/grapes-6768651-1280_nmedium.jpg

Dostawy eksportowe winogron tureckich wzrosły o 36%

Eksport winogron z Turcji w okresie styczeń-październik 2021 r. wzrósł o 36% w porównaniu z analogicznym okresem w 2020 r. - ze 118 mln USD do 160 mln USD.

Owoce
upload/nawozenie/15/zyto_medium.jpg
Nawożenie upraw

Żyto
Wytrzymuje mrozy do -25ºC bez okrywy śnieżnej
Kuślin
poniedziałek, 29 Listopad 2021
1°C
-1°C
min
3°C
max
0