Content

Porady ekspertów

Dotacje i dopłaty, Z kraju

Nawet do 100 tysięcy dofinansowania na inwestycje nawadniania w gospodarstwie rolnym

Data2019-09-01 Ilość wyświetleń2192 wyświetleń
dodaj
do ulubionych
usuń
z ulubionych

Przez ostatnie lata w wielu rejonach Polski rolnicy borykali się z deficytem wody, szczególnie w uprawach roślin bardzo intensywnych. Stąd też, wychodząc naprzeciw ich potrzebom oraz uwzględniając coraz częściej występujące ekstremalne zjawiska atmosferyczne, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 wyodrębniło środki na inwestycje dotyczące wykonania w gospodarstwie nowej instalacji nawadniającej, również z wykonaniem ujęcia wody z wód podziemnych lub wód powierzchniowych, bądź też modernizacji już istniejącego systemu nawadniającego (również z modernizacją ujęcia wody). W ramach pomocy rolnicy mogą również dokonać modernizacji nawodnienia wraz z powiększeniem powierzchni nawadnianej (wykonanie nowej instalacji nawadniającej).

Mogą to wykonać wraz z modernizacją zaopatrzenia tej instalacji w wodę. W ramach tej inwestycji w gospodarstwie musi być zainstalowany system pomiaru zużycia wody (chyba, że był wcześniej). Maksymalna pomoc dla jednego gospodarstwa i dla jednego beneficjenta wyniesie do 100 tysięcy zł. Jednakże pomoc będzie przyznawana na przedsięwzięcia o planowanej wysokości kosztów kwalifikowanych powyżej 15 tys. zł. Co ważne, refundacji podlegać będzie do 50% kosztów kwalifikowanych poniesionych przez beneficjenta, zaś w przypadku młodego rolnika do 60%. W dofinansowaniu w pierwszej kolejności preferowane będą działania realizowane na terenach szczególnie zagrożonych wystąpieniem suszy.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Nie był pomocny
Był średnio pomocny
Był pomocny
Był bardzo pomocny

Tagi

Ekspert nawozy.eu

Masz pytanie dotyczące nawozów lub nawożenia? Szukasz porady?


*pola wymagane
doradca nawozy.eu

doradca nawozy.eu


Zapytaj eksperta

NEWSY

Dotacje i dopłaty

Trwa nabór wniosków na pomoc dla rolników przekazujących swoje gospodarstwa

Z dniem 28 września 2018 r. rolnicy mogą ubiegać się o wsparcie w obrębie poddziałania 6.5 "Płatności na rzecz rolników kwalifikujących się do systemu dla małych gospodarstw, którzy trwale przekazali swoje gospodarstwo innemu rolnikowi". Nabór wniosków potrwa do 27 października br.

Dotacje i dopłaty

Już niedługo nabór wniosków PROW 2014-2020

Nabór wniosków w ramach płatności na rzecz rolników kwalifikujących się do systemu dla małych gospodarstw, którzy trwale przekazali swoje gospodarstwo innemu rolnikowi będzie miał miejsce w okresie od 28 września do 27 października bieżącego roku, a w okresie od 15 października do 13 listopada tego roku będzie można składać wnioski na pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich.

Dotacje i dopłaty

Dłuższy termin wnioskowania o dopłaty tylko w wyjątkowych sytuacjach

Terminy ostateczne składanych wniosków o dotacje jest ustalany przez państwa członkowskie, przy czym nie może to być później niż 15 maja każdego roku.

Dotacje i dopłaty

Rozpoczęła się wypłata zaliczek na poczet dopłat

W tym tygodniu rozpoczęły się wypłaty zaliczek na poczet bezpośrednich dopłat w wysokości 70%, a także pełną kwotę płatności obszarowych.

Dotacje i dopłaty

nawozy.eu polecają

charakterystyka ogólna, wymagania glebowe i pokarmowe, wybór nawozu, pogoda, notowania

upload/newsy/5682/organic-cucumber-1335527-1280_nmedium.jpg

Ukraina zwiększyła import ogórków o jedną czwartą

W 2021 r. Ukraina sprowadziła ogórki za 22,58 mln USD, czyli o 23,6% więcej niż w 2020 r.

Warzywa
upload/nawozenie/14/pszenzyto_1_medium.jpg
Nawożenie upraw

Pszenżyto ozime
Pszenżyto lubi równomierne i umiarkowane opady i jest wrażliwe na przebieg pogody
Ostrówki
środa, 19 Styczeń 2022
0°C
-2°C
min
2°C
max
0