Content

Porady ekspertów

Dotacje i dopłaty, Z kraju

Tylko do 1 września można składać wnioski o zwrot akcyzy

Data2014-08-25 Ilość wyświetleń1292 wyświetleń
dodaj
do ulubionych
usuń
z ulubionych

Zwrot akcyzy zawartej w oleju napędowym jest niewielkim, ale jednak wsparciem, dla rolnika (Fot. A. Artyszak).
Zwrot akcyzy zawartej w oleju napędowym jest niewielkim, ale jednak wsparciem, dla rolnika (Fot. A. Artyszak).

Wyjątkowo w tym roku, 1 września, a nie 31 sierpnia, jest ostatnim dniem przyjmowania wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w oleju napędowym zużytym w gospodarstwie. Wnioski takie składa się do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu paliwa. Dotyczy to paliwa zakupionego w okresie luty-lipiec 2014 roku. Wójt, burmistrz lub prezydent miasta wydaje decyzję ustalającą wysokość zwrotu podatku akcyzowego w terminie 30 dni od dnia złożenia wniosku.

Pieniądze będą wypłacane w październiku gotówką w kasie urzędu lub przelewem na konto rolnika. Limit zwrotu podatku w tym roku jest identyczny jak w 2013 roku i wynosi 86 litrów oleju x 0,95 zł/litr = 81,70 zł na hektar użytków rolnych. Chodzi o użytki rolne będące w posiadaniu lub współposiadaniu rolnika według stanu na dzień 1 lutego 2014 roku. Przy ustalaniu ww. limitu nie uwzględnia się gruntów, na których zaprzestano produkcji rolnej oraz zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej innej niż rolnicza w rozumieniu przepisów o podatku rolnym.

 

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Nie był pomocny
Był średnio pomocny
Był pomocny
Był bardzo pomocny

Tagi

Ekspert nawozy.eu

Masz pytanie dotyczące nawozów lub nawożenia? Szukasz porady?


*pola wymagane
doradca nawozy.eu

doradca nawozy.eu


Zapytaj eksperta

NEWSY

Dotacje i dopłaty

Dłuższy termin wnioskowania o dopłaty tylko w wyjątkowych sytuacjach

Terminy ostateczne składanych wniosków o dotacje jest ustalany przez państwa członkowskie, przy czym nie może to być później niż 15 maja każdego roku.

Dotacje i dopłaty

Już niedługo nabór wniosków PROW 2014-2020

Nabór wniosków w ramach płatności na rzecz rolników kwalifikujących się do systemu dla małych gospodarstw, którzy trwale przekazali swoje gospodarstwo innemu rolnikowi będzie miał miejsce w okresie od 28 września do 27 października bieżącego roku, a w okresie od 15 października do 13 listopada tego roku będzie można składać wnioski na pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich.

Dotacje i dopłaty

Trwa nabór wniosków na pomoc dla rolników przekazujących swoje gospodarstwa

Z dniem 28 września 2018 r. rolnicy mogą ubiegać się o wsparcie w obrębie poddziałania 6.5 "Płatności na rzecz rolników kwalifikujących się do systemu dla małych gospodarstw, którzy trwale przekazali swoje gospodarstwo innemu rolnikowi". Nabór wniosków potrwa do 27 października br.

Dotacje i dopłaty

Rozpoczęła się wypłata zaliczek na poczet dopłat

W tym tygodniu rozpoczęły się wypłaty zaliczek na poczet bezpośrednich dopłat w wysokości 70%, a także pełną kwotę płatności obszarowych.

Dotacje i dopłaty

nawozy.eu polecają

charakterystyka ogólna, wymagania glebowe i pokarmowe, wybór nawozu, pogoda, notowania

upload/newsy/5542/potato-5911588-1280_nmedium.jpg

Uzbekistan gwałtownie zwiększa import owoców i warzyw

W 2021 roku następuje gwałtowny wzrost importu owoców i warzyw do Uzbekistanu z Iranu. W szczególności w pierwszych trzech kwartałach 2021 r. Iran dostarczył do Uzbekistanu produkty owocowo-warzywne o wartości 30,3 mln USD wobec 5,4 mln USD rok wcześniej.

Ze świata
upload/nawozenie/8/jagodowe_medium.jpg
Nawożenie upraw

Rośliny jagodowe
Największe wymagania cieplne wykazuje truskawka, mniejsze malina i jeżyna, najmniejsze porzeczki i agrest
Sicienko
środa, 1 Grudzień 2021
2°C
-2°C
min
6°C
max
0