Porady ekspertów

najświeższe informacje i wiadomosci z rynku rolnego

NEWSY

Gleba

Nawożenie naturalne tylko do końca listopada

Według obowiązującego w Polsce prawa, nawozy naturalne, tj. obornik, gnojowicę i gnojówkę można stosować najpóźniej do 30 listopada.

Gleba

Zaopatrzenie w nawozy mineralne w czwartym kwartale 2016 r.

W okresie od października do końca grudnia 2016 r. jako dobre lub wystarczające określono zaopatrzenie w nawozy mineralne w siedmiu województwach w kraju, tj. w lubelskim, lubuskim, dolnośląskim, podkarpackim, warmińsko-mazurskim, pomorskim i zachodniopomorskim. W pozostałych województwach zaobserwowano problemy z dostępnością niektórych grup nawozów.

Gleba

Zaopatrzenie w nawozy mineralne w trzecim kwartale 2016 roku

W trzecim kwartale 2016 r. jako dobre lub wystarczające określono zaopatrzenie w nawozy mineralne w połowie województw w Polsce, tj. w dolnośląskim, lubelskim, lubuskim, pomorskim, zachodniopomorskim, mazowieckim, podkarpackim, i warmińsko-mazurskim. W przypadku pozostałych regionów odnotowano większe bądź mniejsze problemy z dostępnością nawozów.

Gleba

Zaopatrzenie w nawozy mineralne na początku roku

W styczniu 2017 roku jako dobre lub wystarczające określono zaopatrzenie w nawozy mineralne w ośmiu województwach w Polsce, tj. w lubelskim, lubuskim,dolnośląskim, wielkopolskim, podkarpackim,warmińsko-mazurskim, pomorskim, a także w zachodniopomorskim. W pozostałych województwach zaobserwowano problemy z dostępnością niektórych grup nawozów.

Gleba

nawozy.eu polecają

charakterystyka ogólna, wymagania glebowe i pokarmowe, wybór nawozu, pogoda, notowania

 
Nawozy wieloskładnikowe

POLIFOSKA® START
NPK(MgS) 12-11-18-(2,7-26)
Pszenżyto
czwartek, 23 Marzec 2017
-0,1%
629
na targowiskach
Nawożenie upraw

Rzepak ozimy
Prawidłowy rozwój rośliny jesienią decyduje o możliwościach jej plonowania
Harmonogramy nawożenia

Ziemniak