Content
Porady ekspertów
Informacje, Dotacje i dopłaty
Dopłaty do kwalifikowanego materiału siewnego - nabór wniosków od 25 maja


do ulubionych
z ulubionych

W związku z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 9 stycznia 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie terminów składania wniosków o przyznanie dopłaty do zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany oraz terminu i sposobu wypłaty tej dopłaty (Dz. U. poz. 46), wnioski o przyznanie dopłaty będzie można składać w biurach powiatowym ARiMR w terminie od 25 maja do dnia 25 czerwca 2020 r.
Dlaczego warto stosować kwalifikowany materiał siewny?
Kwalifikowany materiał siewny zapewnia wysokie plony oraz dobrą jakość zarówno pod względem czystości jak i zdolności kiełkowania. Materiał siewny jest wyrównany, dzięki czemu łatwiej uzyskać równomierność wysiewu oraz oczekiwaną obsadę roślin. Nasiona są profesjonalnie zaprawione, dlatego też mamy pewność, że rośliny będą dobrze chronione w początkowej fazie wzrostu. Badania nad stosowaniem kwalifikowanego materiału siewnego dowodzą, że w wyniku jego stosowania można uzyskać plony zbóż wyższe od kilku do nawet kilkunastu procent.
Producenci rolni powinni docenić również korzyści płynące ze stosowania kwalifikowanego materiału siewnego, biorąc pod uwagę obowiązujące obecnie zasady integrowanej ochrony roślin. Pozwala to bowiem spełnić jeden z bardzo ważnych obowiązków prawnych, mających na celu ograniczenie chemizacji produkcji roślinnej.
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Tagi
Ekspert nawozy.eu
Masz pytanie dotyczące tego artykułu? Szukasz porady?
NEWSY

Rekordowy eksport pszenicy
W minionym tygodniu udział polskiej pszenicy miękkiej w całym unijnym wywozie wyniósł 213,20 tys. ton i stanowił 33,3% wysyłki unijnego zboża.

Tempo unijnego eksportu pszenicy przyspiesza
Pod koniec lutego bieżącego roku poza Unię Europejską wywieziono 652,6 tys. ton pszenicy miękkiej w odniesieniu do 219,93 tys. ton niż tydzień wcześniej.

Ceny rzepaku wyższe o 8,5%
W dniach od 21 do 28 lutego bieżącego roku cena rzepaku zwiększyła się o 155 zł/t. Odnotowano spadek ceny śruty rzepakowej i oleju rzepakowego rafinowanego.

Waloryzacja świadczeń emerytalno-rentowych od 1 marca 2021
Z dniem 1 marca bieżącego roku świadczenia emerytalno-rentowe zwiększą się przynajmniej o 50 zł, a więc wskaźnik waloryzacji wynosi 104,24%.
nawozy.eu polecają
charakterystyka ogólna, wymagania glebowe i pokarmowe, wybór nawozu, pogoda, notowania

Żyto paszowe drożeje o 5,9%
W dniach od 31 stycznia do 7 lutego bieżącego roku odnotowano wzrost większości cen polskich zbóż. W tym największe zwyżki dotknęły żyto paszowe, a spadki jęczmień browarniany. Również droższa była w tym czasie pszenica paszowa i kukurydza.

min
max