Content
Porady ekspertów
Informacje, Z kraju
Nabór wniosków – ochrona wód przed azotanami pochodzenia rolniczego


do ulubionych
z ulubionych

Od 29 grudnia 2020 do 26 lutego 2021 roku można składać wnioski o dofinansowanie inwestycji w celu ochrony wód przed zanieczyszczeniem azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych w ramach poddziałania 4.1.2.
„Inwestycje mające na celu ochronę wód przed zanieczyszczeniem azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych” w ramach „Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych”. Pomoc finansowana jest z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. O dofinansowanie może starać się rolnik prowadzący chów lub hodowlę zwierząt w rozumieniu przepisów o organizacji hodowli i rozrodzie zwierząt gospodarskich. Dofinansowanie nie przysługuje właścicielom ferm drobiu powyżej 40 tysięcy stanowisk, a także trzody chlewnej powyżej 2 tysięcy stanowisk w przypadku świń o wadze ponad 30 kg lub 750 stanowisk dla macior.
Celem dofinansowania inwestycji jest dostosowanie gospodarstw do wymogów, które określa „Program działań mających na celu zmniejszenie zanieczyszczenia wód azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych oraz zapobieganie dalszemu zanieczyszczeniu”. Dofinansowaniu podlegają inwestycje związanie między innymi z przechowywaniem nawozów naturalnych, czy kiszonek – dla młodych rolników. Kwotę dofinansowania można przeznaczyć na budowę, przebudowę czy zakup zbiorników do gromadzenia nawozów naturalnych płynnych oraz płyt przeznaczonych do przechowywania nawozów stałych. Środki dofinansowania mogą być również wykorzystane do budowy, przebudowy albo zakupu zbiorników czy płyt z przeznaczeniem na kiszonki. Można je także przeznaczyć na zakup maszyn służących do aplikacji płynnych nawozów naturalnych.
Źródło:www.armir.gov.pl
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Tagi
Ekspert nawozy.eu
Masz pytanie dotyczące tego artykułu? Szukasz porady?
NEWSY

Niemcy zwiększyły import pomidorów
Według danych Hortoinfo za okres styczeń-listopad ostatnich pięciu lat, Niemcy zmniejszyły zakupy pomidorów z Hiszpanii o 14,52%, jednocześnie zwiększając import z Maroka o 246,1%.

Rzepak drożeje o 1,4%
W dniach od 10 do 17 stycznia bieżącego roku cena rzepaku zwiększyła się o 26 zł/t. Odnotowano spadek ceny śruty rzepakowej i wzrost ceny oleju rzepakowego rafinowanego.

Ukraina eksportuje połowę uprawianych borówek
Od 2016 roku Ukraina eksportuje około połowy swoich borówek rocznie. Jedynym wyjątkiem był rok 2018.

Stabilne ceny żyta w skupie
W dniach od 4 do 10 stycznia bieżącego odnotowano wzrost większości cen zbóż w skupie.
nawozy.eu polecają
charakterystyka ogólna, wymagania glebowe i pokarmowe, wybór nawozu, pogoda, notowania

Obniżka prognoz produkcji słonecznika
Prognozuje się, że światowa produkcja nasion słonecznika w sezonie 2020/2021 spadnie w tym miesiącu o 1,8 mln ton do 49,7 mln ton na podstawie redukcji dla Ukrainy, Rosji, UE, Turcji i Republiki Południowej Afryki.

min
max