Content

Porady ekspertów

Informacje, Z kraju

Nabór wniosków – ochrona wód przed azotanami pochodzenia rolniczego

Data2021-01-03 Ilość wyświetleń696 wyświetleń
dodaj
do ulubionych
usuń
z ulubionych

Od 29 grudnia 2020 do 26 lutego 2021 roku można składać wnioski o dofinansowanie inwestycji w celu ochrony wód przed zanieczyszczeniem azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych w ramach poddziałania 4.1.2.

„Inwestycje mające na celu ochronę wód przed zanieczyszczeniem azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych” w ramach „Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych”. Pomoc finansowana jest z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. O dofinansowanie może starać się rolnik prowadzący chów lub hodowlę zwierząt w rozumieniu przepisów o organizacji hodowli i rozrodzie zwierząt gospodarskich. Dofinansowanie nie przysługuje właścicielom ferm drobiu powyżej 40 tysięcy stanowisk, a także trzody chlewnej powyżej 2 tysięcy stanowisk w przypadku świń o wadze ponad 30 kg lub 750 stanowisk dla macior.
 
Maksymalna kwota dofinansowania na jedno gospodarstwo to 100 tys. złotych, przy czym refundacji podlega 50% kosztów kwalifikowanych, a w przypadku młodego rolnika – 60%.
 
Wnioski można składać osobiście, bądź też przez pełnomocnika w biurach powiatowych oraz w oddziałach regionalnych ARiMR, a także drogą elektroniczną lub przesyłką rejestrowaną (nadaną w placówce Poczty Polskiej).

Celem dofinansowania inwestycji jest dostosowanie gospodarstw do wymogów, które określa „Program działań mających na celu zmniejszenie zanieczyszczenia wód azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych oraz zapobieganie dalszemu zanieczyszczeniu”. Dofinansowaniu podlegają inwestycje związanie między innymi z przechowywaniem nawozów naturalnych, czy kiszonek – dla młodych rolników. Kwotę dofinansowania można przeznaczyć na budowę, przebudowę czy zakup zbiorników do gromadzenia nawozów naturalnych płynnych oraz płyt przeznaczonych do przechowywania nawozów stałych. Środki dofinansowania mogą być również wykorzystane do budowy, przebudowy albo zakupu zbiorników czy płyt z przeznaczeniem na kiszonki. Można je także przeznaczyć na zakup maszyn służących do aplikacji płynnych nawozów naturalnych.

Źródło:www.armir.gov.pl

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Nie był pomocny
Był średnio pomocny
Był pomocny
Był bardzo pomocny

Tagi

Ekspert nawozy.eu

Masz pytanie dotyczące tego artykułu? Szukasz porady?

Ilość pytań do ekspertów, które możesz jeszcze zadać w tym miesiącu: 2
*pola wymagane
doradca nawozy.eu

doradca nawozy.eu


Zapytaj eksperta

NEWSY

Spadek cen żyta konsumpcyjnego o 5,8%

W dniach od 25 kwietnia do 2 maja bieżącego roku odnotowano wzrost większości cen polskich zbóż. W tym największe spadki dotknęły żyto konsumpcyjne, a zwyżki kukurydzę. Również tańsza była w tym czasie pszenica paszowa, a droższa pszenica konsumpcyjna.

MRiRW

Większa konsumpcja ryżu na świecie

Przewiduje się, że globalne spożycie ryżu w sezonie 2020/21 wyniesie rekordowe 504,3 mln ton, czyli o 8 mln ton więcej niż rok wcześniej.

Rośliny

Globalne zużycie bawełny odradza się

Przewiduje się, że światowe zużycie bawełny w latach 2020/21 wyniesie 117,8 miliona bel, czyli zwiększy się 14,5 procent w porównaniu z poprzednim sezonem.

Rośliny

Rynek szparagów w Europie

Główną cechą bieżącego sezonu jest opóźnienie dojrzewania szparagów od półtora do dwóch tygodni w prawie wszystkich krajach europejskich - od Belgii i Holandii po Gruzję. Nawet w południowych krajach Europy sezon zaczął się później niż zwykle.

Warzywa

nawozy.eu polecają

charakterystyka ogólna, wymagania glebowe i pokarmowe, wybór nawozu, pogoda, notowania

upload/newsy/5155/meadow-4196657-1280_nmedium.jpg

Spadek cen rzepaku o 11,1%

W dniach od 12 do 18 kwietnia bieżącego roku cena rzepaku zmniejszyła się o 250 zł/t. Odnotowano wzrost ceny śruty rzepakowej i oleju rzepakowego rafinowanego.

MRiRW
upload/nawozenie/6/trawa_1_medium.jpg
Nawożenie upraw

Użytki zielone
Skład botaniczny runi użytków zielonych zależy od czynników środowiskowych
Nowa Wieś Wielka
poniedziałek, 10 Maj 2021
16°C
9°C
min
23°C
max
Najciekawsze informacje z serwisu nawozy.eu na Twojej skrzynce pocztowej.
Proszę wpisać poprawny adres e-mail.
Proszę zalogować się na swoje konto i zmienić ustawienia newslettera.
Potwierdź zapisanie się do newslettera klikając w link w wiadomości wysłanej na Twój adres e-mail.
Nieznany błąd, spróbuj ponownie za chwilę.
Proszę zaznaczyć zgodę.
0
Najciekawsze informacje z serwisu nawozy.eu na Twojej skrzynce pocztowej.
Proszę wpisać poprawny adres e-mail.
Proszę zalogować się na swoje konto i zmienić ustawienia newslettera.

Potwierdź zapisanie się do newslettera klikając w link w wiadomości wysłanej na Twój adres e-mail.
Nieznany błąd, spróbuj ponownie za chwilę.
Proszę zaznaczyć zgodę.