Porady ekspertów

najświeższe informacje i wiadomosci z rynku rolnego

NEWSY

Pasze

UE: Niższa produkcja mieszanek paszowych

Jak wskazują dane udostępnione przez Europejską Federację Wytwórców Pasz, w minionym roku wytwórstwo mieszanek paszowych w Unii Europejskiej ukształtowało się na poziomie 153,6 mln ton, co stanowi wielkość o 0,6% niższą w stosunku do poprzedniego roku.

Dostawy pasz przemysłowych przekroczyły poziom 9 mln ton

Jak wynika z danych udostępnionych przez Główny Urząd Statystyczny, w 2014 roku sprzedaż pasz stosowanych w żywieniu zwierząt gospodarskich przekroczyła poziom 9 mln ton. W perspektywie roku dostawy pasz przemysłowych w Polsce wzrosły o ponad 700 tys. ton. Ogółem wartość pasz do sprzedaży wyniosła ok. 12670 mln zł.

Unijna produkcja pasz na stabilnym poziomie

W 2015 roku produkcja pasz w Unii Europejskiej ukształtowała się na poziomie zbliżonym do poprzedniego roku. Wysoka podaż zbóż i śrut oleistych pozwoliła producentom na obniżenie kosztów wytwarzania komponentów paszowych.

Niemcy czołowym dostawcą pasz do Polski

Jak wskazują dane udostępnione przez FAMMU/FAPA, w pierwszym półroczu ubiegłego roku import pasz do Polski zmniejszył się niespełna 250 tys. ton. Ponad 40% udział w przywozie pasze do naszego kraju miały Niemcy.

nawozy.eu polecają

charakterystyka ogólna, wymagania glebowe i pokarmowe, wybór nawozu, pogoda, notowania

 
Nawozy azotowe z siarką

Siarczan Amonu AS21
N(S) 21-(24)
Żyto
czwartek, 23 Marzec 2017
-1,6%
544
na targowiskach
Nawożenie upraw

Pszenica jara
Lepiej znosi chłody niż nadmierne temperatury, zwłaszcza w fazie strzelania w źdźbło
Harmonogramy nawożenia

Burak