Zapytaj eksperta

Poznaj naszych ekspertów i zadaj im pytanie

bg Artyszak

dr inż. Agnieszka Krawczyk

560odpowiedzi
280 artykuły

Jestem absolwentką Wydziału Rolniczego Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz dr nauk rolniczych w zakresie agronomii. Posiadam również ukończone Studia Podyplomowe w zakresie Integrowanych Technologii Produkcji Roślinnej. Od 2002 roku pracuje w Opolskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Łosiowie.

Moja praca zawodowa skupia się głównie na działaniach zmierzających do poprawy efektywności i konkurencyjności gospodarstw prowadzących produkcję roślinną i zwierzęcą. Zajmuje się zagadnieniami związanymi z technologią produkcji roślin oraz systemami integrowanej produkcji.

Wspólnie z współpracownikami prowadzę 20 ha pole doświadczalne na którym zlokalizowane są doświadczenia w zakresie Porejestrowego Doświadczalnictwa Odmianowego i Rolniczego (PDOiR), a także demonstracje odmian roślin, doświadczenia z zastosowaniem różnych form i dawek nawozów mineralnych oraz stosowaniem ś.o.r. z różnych grup chemicznych.

nawozy.eu polecają

charakterystyka ogólna, wymagania glebowe i pokarmowe, wybór nawozu, pogoda, notowania

 

Nasiona rzepaku dalej tanieją. Drożeje olej rzepakowy

Od 22 do 28 maja br., można było zauważyć dalszy spadek cen nasion rzepaku wobec poprzedniego notowania. Oprócz rzepaku, w skali tygodnia potaniał też makuch rzepakowy. Natomiast znacznej zwyżce cenowej uległ olej rzepakowy rafinowany.

Rośliny oleiste
Babiak
sobota, 24 Czerwiec 2017
umiarkowane zachmurzenie
18°C
15°C
min
22°C
max
Nawożenie upraw

Trawy w uprawie polowej
Trawa w uprawie polowej stanowi bardzo obfite źródło paszy.