Zapytaj eksperta

Poznaj naszych ekspertów i zadaj im pytanie

bg Artyszak

dr inż. Agnieszka Krawczyk

453odpowiedzi
258 artykuły

Jestem absolwentką Wydziału Rolniczego Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz dr nauk rolniczych w zakresie agronomii. Posiadam również ukończone Studia Podyplomowe w zakresie Integrowanych Technologii Produkcji Roślinnej. Od 2002 roku pracuje w Opolskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Łosiowie.

Moja praca zawodowa skupia się głównie na działaniach zmierzających do poprawy efektywności i konkurencyjności gospodarstw prowadzących produkcję roślinną i zwierzęcą. Zajmuje się zagadnieniami związanymi z technologią produkcji roślin oraz systemami integrowanej produkcji.

Wspólnie z współpracownikami prowadzę 20 ha pole doświadczalne na którym zlokalizowane są doświadczenia w zakresie Porejestrowego Doświadczalnictwa Odmianowego i Rolniczego (PDOiR), a także demonstracje odmian roślin, doświadczenia z zastosowaniem różnych form i dawek nawozów mineralnych oraz stosowaniem ś.o.r. z różnych grup chemicznych.

nawozy.eu polecają

charakterystyka ogólna, wymagania glebowe i pokarmowe, wybór nawozu, pogoda, notowania

 

Pod koniec grudnia rzepak jest o 10% droższy niż przed rokiem

W 51. tygodniu 2016 roku ceny rzepaku kształtowały się wyraźnie powyżej ubiegłorocznych. Droższe były również produkty przerobu rzepaku, tj. olej rzepakowy i śruta rzepakowa.

Rośliny oleiste
Marcinowice
poniedziałek, 27 Luty 2017
niewielkie zachmurzenie
8°C
2°C
min
15°C
max
Nawożenie upraw

Rzepak ozimy
Prawidłowy rozwój rośliny jesienią decyduje o możliwościach jej plonowania