Content

Zapytaj eksperta

Poznaj naszych ekspertów i zadaj im pytanie

Maincontent

bg

dr hab. Małgorzata Haliniarz

109 artykuły

Dr inż. Małgorzata Haliniarz jest absolwentką Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, doktorem nauk rolniczych w zakresie agronomii. Od 1996 roku pracuje w Katedrze Herbologii i Technik Uprawy Roślin UP w Lublinie. Specjalizuje się w badaniach dotyczących biologii, ekologii, karpologii, fitosocjologii i fenologii chwastów, metod regulacji zachwaszczenia łanu, optymalizacji agrotechniki roślin uprawnych, jakości roślin uprawnych w różnych systemach uprawy roli.

Od wielu lat prowadzi doświadczenia polowe, badania terenowe na terenie województwa lubelskiego oraz współpracuje z rolnikami indywidualnymi. Brała udział w wielu konferencjach naukowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Jest autorem lub współautorem wielu publikacji naukowych i popularnonaukowych.

nawozy.eu polecają

charakterystyka ogólna, wymagania glebowe i pokarmowe, wybór nawozu, pogoda, notowania

upload/newsy/6401/shopping-874974-1280_nmedium.jpg

Hiszpania jedynym krajem europejskim z podatkiem od plastiku jednorazowego użytku

Hiszpański rząd odrzucił wniosek o odroczenie wejścia w życie specjalnego podatku od jednorazowych opakowań z tworzyw sztucznych. Ustawa obowiązuje od 1 stycznia, ale jest kontestowana przez organizacje z głównych sektorów konsumenckich, ponieważ podatek będzie miał negatywny wpływ na sprzedaż owoców i warzyw.

Unia Europejska
upload/harmonogram/1/ziemniak-01_nmedium.jpg
Harmonogramy nawożenia

Ziemniak
upload/nawozenie/21/jeczmien-jary-browarny_medium.jpg
Nawożenie upraw

Jęczmień jary browarny
Wymaga siewu w dobrze ogrzaną rolę
>>>