Zapytaj eksperta

Poznaj naszych ekspertów i zadaj im pytanie

bg Artyszak

dr inż. Małgorzata Haliniarz

33 artykuły

Dr inż. Małgorzata Haliniarz jest absolwentką Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, doktorem nauk rolniczych w zakresie agronomii. Od 1996 roku pracuje w Katedrze Herbologii i Technik Uprawy Roślin UP w Lublinie. Specjalizuje się w badaniach dotyczących biologii, ekologii, karpologii, fitosocjologii i fenologii chwastów, metod regulacji zachwaszczenia łanu, optymalizacji agrotechniki roślin uprawnych, jakości roślin uprawnych w różnych systemach uprawy roli.

Od wielu lat prowadzi doświadczenia polowe, badania terenowe na terenie województwa lubelskiego oraz współpracuje z rolnikami indywidualnymi. Brała udział w wielu konferencjach naukowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Jest autorem lub współautorem wielu publikacji naukowych i popularnonaukowych.

nawozy.eu polecają

charakterystyka ogólna, wymagania glebowe i pokarmowe, wybór nawozu, pogoda, notowania

 

Drogie warzywa z importu

Niekorzystne warunki pogodowe w ostatnich tygodniach spowodowały duże straty producentów warzyw w Hiszpanii i we Włoszech. Mniejsza podaż warzyw wpłynęła na wzrost ich cen, co z kolei przełożyło się na spadek zainteresowania za strony importerów m.in. z Polski.

Warzywa
Skierbieszów
niedziela, 26 Luty 2017
duże zachmurzenie
1°C
-2°C
min
4°C
max
Nawożenie upraw

Pszenica jara
Lepiej znosi chłody niż nadmierne temperatury, zwłaszcza w fazie strzelania w źdźbło