Zapytaj eksperta

Poznaj naszych ekspertów i zadaj im pytanie

bg Artyszak

dr inż. Monika Skowrońska

32 artykuły

Dr inż. Monika Skowrońska jest absolwentką Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, doktorem nauk rolniczych w zakresie agronomii – chemia rolna i środowiskowa. Od 1997 roku pracuje w Katedrze Chemii Rolnej i Środowiskowej UP w Lublinie. Specjalizuje się w badaniach nad wpływem nawożenia organicznego i mineralnego na właściwości gleb, plonowanie i skład chemiczny roślin.

W kręgu jej zainteresowań naukowych znajduje się również problematyka dotycząca rolnictwa zrównoważonego i optymalizacji wykorzystania zasobów przyrodniczych. Brała udział w wielu konferencjach naukowych i w stypendiach o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Od wielu lat prowadzi prace badawcze w kooperacji z rolnikami. Jest autorem lub współautorem kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularnonaukowych.

nawozy.eu polecają

charakterystyka ogólna, wymagania glebowe i pokarmowe, wybór nawozu, pogoda, notowania

 

Mniejszy import kluczowych zbóż

Na nieco ponad dwa miesiące przed zakończeniem bieżącego sezonu handlowego, import zbóż do Unii Europejskiej jest o prawie 20% niższy względem analogicznego okresu w 2016 roku. W sezonie 2016/2017 redukcji uległ przywóz wszystkich najważniejszych zbóż, w tym przede wszystkim pszenicy i kukurydzy.

Zboża
Siedlce
niedziela, 25 Czerwiec 2017
umiarkowane zachmurzenie
19°C
14°C
min
25°C
max
Nawożenie upraw

Pszenżyto ozime
Pszenżyto lubi równomierne i umiarkowane opady i jest wrażliwe na przebieg pogody