ZALOGUJ SIĘ
 
Nie pamiętasz hasła? Kliknij tutaj.
 
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

POLIFOSKA® Petroplon
NPK(MgS) 5-10-30-(3-9) z borem (B) 0,1

POLIDAP®
NP(S) 18-46-(5)

POLIFOSKA® 21
N(MgS) 21-(4-35)

Saletrzak
N(CaMg) 27,5-(3,5-4)

Salmag®
N(CaMg) 27,5-(3,5-4)

POLIFOSKA® 12
NPK(MgS) 12-12-12-(2-27)

POLIMAG® S
NPK(MgS) 10-8-15-(5-35) + B,Cu,Mn,Zn

Nawozy

Znane od lat polskim rolnikom firmy nawozowe połączyły się, tworząc wiodącą grupę chemiczną w Polsce pod nazwą Grupa Azoty. Dzięki połączeniu potencjału produkcyjnego Grupa Azoty jest największym w Polsce producentem zarówno nawozów wieloskładnikowych*, mineralnych** jak i nawozów z zawartością siarki. Na rynku europejskim Grupa Azoty zajmuje drugie miejsce w produkcji nawozów wieloskładnikowych i trzecie w grupie nawozów mineralnych oraz płynnych.


W segmencie nawozów Grupa Azoty oferuje swoim klientom pełną gamę nowoczesnych nawozów mineralnych, w szczególności jest to szeroka gama nawozów azotowych, azotowych z siarką oraz kompleksowych nawozów wieloskładnikowych typu NP i NPK. W ramach prac nad doskonaleniem  równomierności ich wysiewu oraz nad zwiększaniem efektywności ekonomicznej i przyrodniczej wzbogacone one zostały w niezbędne, a coraz powszechniej deficytowe drugorzędowe składniki pokarmowe, czyli głównie w siarkę i magnez, a niektóre także w powszechnie deficytowy bor.

 
W grupie nawozów azotowych do wyboru rolnika znajdują się powszechnie stosowane i uniwersalnie działające saletry amonowe, saletrzaki i Salmagi®, a poza tym mocznik i roztwór mocznikowo-saletrzany (RMS).
 
W grupie nawozów azotowych z siarką oferowane są nowe produkty o dużej, trwałej i wyrównanej granuli, czyli Saletrosan® 26 makro, Polifoska® 21 i Salmag z siarką® oraz znany od wielu lat  siarczan amonu AS 21 o różnym uziarnieniu tj. selekcjonowany makro, standard lub krystaliczny.
Ze względu na bardzo duże wymywanie siarki z gleb w okresie zimy nawozy te zaleca się stosować przede wszystkim wczesną wiosną, przedsiewnie oraz pogłównie na rośliny ozime i wieloletnie, a także pod rośliny o dużych wymaganiach pokarmowych względem siarki, czyli rośliny krzyżowe, motylkowe, większość roślin przemysłowych i pastewnych oraz warzyw.
 
Grupę nawozów wieloskładnikowych - kompleksowych stanowi kilka formuł nawozów NPK znanych pod marką POLIFOSKA® i POLIMAG® oraz fosforan amonu - POLIDAP®. Każda wyrównana i trwała granula ma stały, identyczny skład, dlatego jako jedyne polskie nawozy NPK określane są jako nawozy kompleksowe. Zaletą nawożenia kompleksowymi nawozami z POLIC (także pogłównego, wiosennego) jest ich wyjątkowo dobra przyswajalność, wynikająca z faktu, że zawierają zawsze 100% przyswajalnego fosforu, 
Oferta POLIFOSEK ulega modyfikacjom, jako reakcja na obserwowane zmiany w naszym rolnictwie.  Duży udział gleb lżejszych, coraz mniejsza produkcja i stosowanie obornika oraz coraz większy udział zbóż w zmianowaniu, a w zasadzie prawie „monokultura” prowadzi w ostatnich latach do szybkiego ubożenia gleb z potasu i magnezu. By ułatwić stosowanie zbilansowanego nawożenia, bo takie jest najbardziej skuteczne, oferuje się nawozy o różnych formułach, także o szerszym stosunku fosforu do potasu: POLIFOSKĘ® 4 i POLIFOSKĘ® 5, w których na 1 kg fosforu przypada od 2,0 do 2,7 kg potasu.
 
Szeroka i zróżnicowana oferta nawozów Grupy Azoty umożliwia przestrzeganie jednego z najstarszych praw agrotechnicznych (prawa minimum), które głosi, że wielkość uzyskanego plonu zależy od tego składnika pokarmowego, którego w glebie brakuje najbardziej.
Najlepsza przyswajalność tych nawozów, jakość granuli ułatwiająca równomierny rozsiew, a także uwalnianie składników pokarmowych wpływają korzystnie na dobry rozwój sytemu korzeniowego, przez co rośliny lepiej znoszą późniejsze niedobory wody oraz lepiej wykorzystują składniki pokarmowe. Nawozy Grupy Azoty zapewniają prawidłowy rozwój roślin, zwiększając ich odporność oraz jakość plonu, a kompleksowość nawozów oraz jakość trwałej i wyrównanej granuli, powoduje wyższą o około 20% efektywność przyrodniczą i ekonomiczną nawożenia.
 
Stosując dobre nawozy rolnik nie tylko decyduje o większym plonie, ale także poprawia jego wartość biologiczną. Oferta nawozów azotowych Grupy Azoty, zawierających wszystkie formy azotu, czyli amonowy, saletrzany (azotanowy) i amidowy (mocznik) oraz wysokiej jakości fosfor i potas umożliwia zabezpieczenie wymagań roślin przez cały okres wegetacji, czyli przedsiewnie oraz pogłównie. Tak dobrą efektywność przyrodniczą i ekonomiczną tych nawozów zwiększa dodatek, bogatego w wapń i magnez dolomitu, a także dodatek powszechnie deficytowej wczesną wiosną przyswajalnej siarki oraz boru. Nie bez znaczenia jest równomierna duża granula nawozów, ułatwiająca równomierny ich rozsiew. Z uwagi na znakomite parametry cenione są przez rolników polskich, ale też poza granicami kraju.
 
*Nawozy wieloskładnikowe łącznie (AP, NPK, PK)
**Nawozy wieloskładnikowe + nawozy azotowe.
REJESTRACJA
ZAPYTAJ EKSPERTA
KONTAKT
 
PEŁNY DOSTĘP DO SERWISU NAWOZY.EU
TYLKO DLA ZAREJESTROWANYCH UŻYTKOWNIKÓW<

Nie masz jeszcze konta
w serwisie nawozy.eu?
ZAREJESTRUJ SIĘ
Masz już konto
w serwisie nawozy.eu?
ZALOGUJ SIĘ


Rejestracja jest bezpłatna. Zarejestrowani użytkownicy mają pełny dostęp do serwisu nawozy.eu, między innymi do artykułów eksperckich, możliwości zadawania pytań ekspertom, do rolniczej prognozy pogody, do archiwum notowań cen płodów rolnych oraz możliwość subskrypcji darmowego newslettera.
 
 
Pomyślnie wysłano wiadomość.
Dziękujemy.
Proszę podać treść wiadomości.
WYŚLIJ OPINIĘ